Erythrocyte
http://erythrocyte.anatolianrock.com
Resmi MyspaceSayfasi!
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Grup 2004 yılı Ekim ayında Mehmet Çiftçi ve Volkan Yüce tarafından kuruldu. Kadroyu vokalde Hande Sepetoğlu, davulda Burak Son, ritm gitarda Serkan Tansı tamamladı. Çalışmalarla geçen bir yılın ardından Hande okuldaki derslerinin yoğunluğu sebebiyle müzik hayatına ara verdi. Vokalde Berke Aydemir ile devam edildi. Daha sonra klavyede Hür Tuna soprano vokalde Cansu gruba katıldı.

2006 yılı 24 Ekim günü grup “I hate my life” isimli ilk bestesini kaydetti. Grupta eleman sayısı çokluğu sebebiyle görüş ayrılıkları arttı. Gruba sonradan katılan Hür ve Cansu grupla yollarını ayırdı. Bu süreçte Volkan’ın ve Serkan’ın okul yoğunluğu nedeniyle gerek grubun sahne alacağı konser ve organizasyonlarda rolünü azaltması , gerek camiadaki yerini kaybetmesi endişeleri ile grupla ilişkileri kesilmesi kararı verildi. Grupta pozisyonların boşalması beraberinde yavaşlayan çalışmalar, Burak ve Berke’nin müzik kariyerlerine Unleash’de devam etme kararlarını getirdi.

Kısa süre sonra Berkant Özoktaş ile tanışan Mehmet Çiftçi grubu eskisinden daha sağlam bir altyapı da toplamaya karar verdi. Hızlanan çalışmalarla birlikte gruba Volkan ve Hande tekrar katıldılar. Ritm gitar pozisyonu boş kaldığı süreçte beste çalışmaları sabırlı bir şekilde aralıksız devam etti. Daha sonra Mehmet müzisyenliğini takdir etmesi yanı sıra güncel hayatta da çok iyi anlaştığı bir arkadaşı olmasından gruba katılması için Togay Çalıkoğlu’ya teklifte bulundu.
Togay farklı şehirde yaşaması ve müzik kariyerini Leather Charm da devam ettirmesi sebebiyle teklifi geri çevirmek zorunda kaldı. Kısa süre sonra Leather Charm dan ayrılan Togay Erythrocyte kadrosuna katıldı.

Grup 2008 yılı 14 Mayıs günü “Vassals of the Money” isimli ikinci bestesiyle suskunluğunu bozdu ve seyircisine Erythrocyte’in geri dönüş mesajını verdi. Aralıksız bir şekilde beste çalışmaları devam etti. Besteler tamamlanmasına yakın Volkan öğrenim hayatını farklı şehirde bir üniversitede devam ettirme kararını sundu. Bu karar sonrasında grubu geçmişteki gibi konser ve organizasyonlardan alıkoymak endişesiyle grubun iyiliğini düşünerek gruptan ayrılmak istediğini bildirdi.

Beste çalışmaları devam ederken aynı zamanda grupta açılan bass pozisyonunu doldurmak için arayışlara devam edildi. Mehmet ve Togay’ı geçmişte tanıştıran Sadi Kıvanç Öncel gruba dahil edildi.

Metal türevleri arasında bulunduğu yerin tartışmasına girmeden müzik yapmayı hedefleyen Erythrocyte tarz ayrımını seyirciye bırakıyor. Genelleme olarak yapılan bestelerin neye benzediğini belirtmek durumunda ise Thrash ve Death dersek yanılmış olmayız. İşlediğimiz tema ise günlük gelişmelerden, tarihte iz bırakan olaylara uzanıyor. Biraz daha açmak gerekirse; hoşumuza gitmeyen, eleştirmek istediğimiz, isyanımızı, nefretimizi, sevgimizi haykırmak ve bunları kitlelere yayabilmek, elektriğimizi bizimle ortak noktalarda buluşan insanlara paylaşmak adına vermek istediğimiz minik mesajlar üzerine dayanıyor şeklinde açıklanabilir. Beste çalışmaları sürmektedir. Kurulduğu günden bu yana sürekli öğrenen ve güçlenen Erythrocyte metal adına kavgamız adına bu yolda her zaman varlığını korumak için savaşacaktır.